אתר Whisky-IL מכיל מידע על משקאות אלכוהוליים.
כדי להיכנס לאתר המלא, עליך להיות מעל גיל 18.

אני מעל גיל 18
728 x 90
[wpproads id="2231" hide="mobile,ios,samsung,android,windows_mobile,blackberry,sony_ericsson,motorola,iphone,ipad,ipod" display="sticky" position="top_left" close_btn_position="top_right"]
[wpproads id="2230" hide="mobile" display="sticky" position="bottom_right" close_btn_position="top_left"]

ג'וני ווקר – Johnnie Walker

ג'וני ווקר – Johnnie Walker

ג'וני ווקר הוא מותג הוויסקי הסקוטי הגדול בעולם. הסיפור של ג'ון ווקר מתחיל בעיירה קילמרנוק (Kilmarnock), בה קנה ג'ון ווקר בן ה-14 חנות מכולת כדי לפרנס את המשפחה, לאחר שאביו החקלאי מת, והחווה נמכרה תמורת £537.15.

חנות המכולת, שנרכשה בשנת 1819, הפכה לימים להיות בית מסחר ליין וכהילים. אך לקח עוד כמה עשורים עד שג'ון ווקר התחיל לערבב וויסקים שונים כדי ליצור בלנדים שנמכרו תחת המותג ג'ון ווקר ובניו. בנו של ג'ון, אלכסנדר ווקר, הוא זה שראה את העתיד בוויסקי, והוא עודד את אביו לפתח את המותג. בשנת 1880, כבר היה המותג גדול מספיק כדי להצדיק פתיחת משרדים בלונדון.

בשנת 1893 ביקשה החברה להבטיח את אספקת הסינגל מאלט הבסיסי שלה, ורכשה את מזקקת קרדו (Cardhu) אשר מהווה את הליבה של רבים מהבלנדים של ג'וני ווקר עד היום.

שני בניו של אלכסנדר, נכדיו של ג'ון ווקר, גורג' ואלכסנדר הבן, הניעו מהלך מתוגי בשנת 1908 שבו ניתן השם "ג'וני ווקר" (במקום Walker's Kilmarnock Whiksy) ולוגו האיש ההולך, אחד המותגים המוכרים ביותר בעולם כיום, הופיע לראשונה. בשנת 1925 התמזגה החברה עם DCL, שהייתה אז המתחרה הגדולה שלהם. לימים, נרכשה DCL על ידי גינס (מהבירה…שנקראו UDV), וכשהם התמזגו בשנת 1997 עם גראנד מטרופוליטן, נולדה דיאג'יו – שהיא תאגיד המשקאות הגדולה ביותר בעולם.

המותג והלוגו עברו מספר גלגולים לאורך השנים, אך המוטיב העיצובי של האיש המהלך וסלוגן שקשור להליכה (בין אם זה Still Going Strong או Keep Walking העדכני). מעניין לציין כי במקור הולך האיש לשמאל, אך לדוברי האנגלית נראה הדבר כאילו הוא הולך לאחור, וכיום הולך "האיש המהלך" ימינה.

ג'וני ווקר מהווה חלק משמעותי מאד מהפורטפוליו של דיאג'יו, וחלק ניכר מהמאלט המיוצר ב-28 המזקקות הנמצאות בבעלותה מופנה לייצור הבלנדים השונים של ג'וני ווקר.

ביטויי הליבה של ג'וני ווקר כוללים את סדרת הצבעים: אדום, שחור (12 שנה), דאבל בלק – שחור עם יותר עשן ויותר שרי, ירוק (מאלט בלנד, 15 שנה) וירוק "איילנד גרין" שכולל יותר וויסקי מעושן, הגולד, פלטינום (18 שנה) והכחול, ללא ציון גיל. בנוסף, יש מהדורות יוקרה של הבלנד הכחול, ובלנדים נדירים יותר, כמו קינג גורג' החמישי, שאף כולל וויסקי שזוקק בפורט אלן, המזקקה האגדית שנסגרה בשנת 1983 והג'ון ווקר אודיסי, שמבוסס על מתכון של ג'ון ווקר מקילמרנוק.

כחלק ממאמצי השיווק לשוק האסיאתי החזק, החל המותג לפתוח בתי ג'וני ווקר בערים מרכזיות במזרח כגון שנגחאי, ביג'ין, צ'נגדו ובשדות התעופה של טייואן ומומבאי.

המלצות לטעימה

מחירי יוקרה

קינג ג'ורג' V
1200 ₪ ומעלה

פינוק יקר

ג'וני ווקר כחול
עד 1200

מחיר עממי

ג'וני ווקר שחור
עד 300

עובדות ומספרים

בעלות: דיאג'יו
שנת ייסוד: 1843
אזור:
אתר אינטרנט: https://www.johnniewalker.com/en/
מרכז מבקרים:
כתובת:
יבואן בארץ: IBBLS
פרופיל בסיסי: חלק, עדין, מתקתק ומעושן.
ביקבוקי ליבה עם ציון גיל: סדרת הצבעים: אדום, שחור 12, דאבל בלאק, ירוק 15, ירוק איילנד גרין, זהב, פלטינום 18, בלו לייבל. XR 21, אודיסי, המלך ג'ורג' החמישי, The John Walker, ומאז 2014 יוצאת מהדורה מיוחדת הקרויה Private Collection.
ביקבוקי ליבה ללא ציון גיל:
ביטויי ליבה לדיוטי פרי: סדרת Explorer Club: ההרפתקן, דרך התבלינים, דרך הזהב ודרך המלך.
מייקל בן-דוד
כותב המאמר
PROFILE

חדש באתר

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply
X

אין מוצרים בעגלת הקניות.