אתר Whisky-IL מכיל מידע על משקאות אלכוהוליים.
כדי להיכנס לאתר המלא, עליך להיות מעל גיל 18.

אני מעל גיל 18
728 x 90
[wpproads id="2231" hide="mobile,ios,samsung,android,windows_mobile,blackberry,sony_ericsson,motorola,iphone,ipad,ipod" display="sticky" position="top_left" close_btn_position="top_right"]
[wpproads id="2230" hide="mobile" display="sticky" position="bottom_right" close_btn_position="top_left"]

דיואר'ס – John Dewar and Sons

דיואר'ס – John Dewar and Sons

דיואר'ס וויט לייבל הוא הבלנד החמישי הנמכר ביותר בעולם, והנמכר ביותר בארצות הברית.

כמו בן השנתון שלו, ג'ון ווקר, גם ג'ון דיואר נולד בשנת 1805, וגם הוא הקים בית מסחר ליין וכהילים. כמו ווקר, גם דיואר התחיל ליצור בלנד משלו, וכמו אצל ג'ון ווקר, שני הבנים הם אלו שלקחו את המותג לרמה הבאה, מחוץ לשוק המקומי, שבמקרה זה היה העיר פרת'. טומי דיואר, הבן הצעיר של ג'ון, היה איש שיווק משכמו ומעלה, הוא עבד מהמשרדים בלונדון ויצא בשנת 1892 למסע עולמי ב-26 מדינות וגייס יבואנים וסוכנים בכל העולם. לאורך מסעו, היה זורק בקבוקים ריקים של דיוארס לים ובתוכם פתקים המבטיחים פרסים.

אחיו הגדול, אלכסנדר, נותר בפרת', ובנה את התשתיות הנדרשות לחברה, ולקראת סוף המאה ה-19, בנה אלכסנדר מזקקה – מזקקת אברפלדי – כדי שתספק את הסינגל מאלט הדרוש לבלנדים. בשנת 1899 הציגה החברה את מוצר הדגל שלה, הוואיט לייבל. אגב, עד היום החברה משווקת את הבלנד הזה באמירה שהוא בעל טעם עקבי, וזהה לזה שהיה בשנת 1899, אם כי הביקבוקים המודרניים ירדו מחוזק מקורי של 43%, לחוזק של 40%.

בשנת 1925 התמזגה החברה עם DCL (ועם ג'וני ווקר), והפכה להיות חלק מקרטל הוויסקי הסקוטי הגדול, שלימים הפך להיות ענקית המשקאות דיאג'יו. באופן פרדוקסלי למדי, לאחר מיזוגה של גינס עם גרנד מטרופוליטן, ויצירתה של דיאג'יו בשנת 1997, נדרשה החברה על ידי רשות ההגבלים העסקיים הבריטית למכור חלק מנכסיה כדי שלא תוכרז כמונופול, וחטיבת ג'ון דיואר ובניו נמכרה, על ארבע מזקקותיה, לענקית הרום בקרדי, עד אז הבעלים של מזקקה יחידה בסקוטלנד, מזקקת מקדאף.

בעבר, בוקבקה רק אברפלדי בתור מותג סינגל מאלט, וכדי לטעום מתוצרתן של שאר המזקקות של החברה היה צריך לרכוש מהדורות של מבקבקים עצמאיים, שלמען האמת היו זמינות למדי, לפחות ממזקקות קרייגאלכי ואולטמור. ברם, בשנת 2014 החליטה החברה להרחיב את הפרופיל העסקי שלה, והוציאה מהדורות רשמיות של סינגל מאלטים מכל חמש מזקקותיה וכעת קיימות מהדורות רשמיות של אולטמור, קרייגאלכי, רויאל ברקלה ודברון (שמה המסחרי של מזקקת מקדאף).

המלצות לטעימה

מחירי יוקרה

דיוארס סיגנצ'ר
1200 ₪ ומעלה

פינוק יקר

דיואר'ס 18
עד 1200

מחיר עממי

דיואר'ס וויט לייבל
עד 300

עובדות ומספרים

בעלות: בקרדי
שנת ייסוד: שנת ייסוד 1846
אזור:
אתר אינטרנט: http://dewars.com/
מרכז מבקרים: מזקקת אברפלדי משמשת ביתה של דיוארס, ומרכז המבקרים שלה מוקדש לדיוארס.
כתובת:
יבואן בארץ: אקרמן
פרופיל בסיסי: דבשי, ונילי ופרחוני.
ביקבוקי ליבה עם ציון גיל: דיוארס תוית לבנה, דיוארס סקרצ'ד קאסק, דיוארס 12, דיוארס 15, דיוארס 18 ו-דיוארס סיגנצ'ר.
ביקבוקי ליבה ללא ציון גיל:
ביטויי ליבה לדיוטי פרי:
מייקל בן-דוד
כותב המאמר
PROFILE

חדש באתר

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply
X

אין מוצרים בעגלת הקניות.