אתר Whisky-IL מכיל מידע על משקאות אלכוהוליים.
כדי להיכנס לאתר המלא, עליך להיות מעל גיל 18.

אני מעל גיל 18
728 x 90
[wpproads id="2231" hide="mobile,ios,samsung,android,windows_mobile,blackberry,sony_ericsson,motorola,iphone,ipad,ipod" display="sticky" position="top_left" close_btn_position="top_right"]
[wpproads id="2230" hide="mobile" display="sticky" position="bottom_right" close_btn_position="top_left"]

ברוכלאדי – Bruichladdich

ברוכלאדי – Bruichladdich

ברוכלאדי היא אחת המזקקות המעניינות והמגוונת בסקוטלנד, והיא שוכנת בחלקו המערבי של האי איילה, חצי אי המכונה Rinnes of Islay.

Bruichladdich distillery logo

ברוכלאדי הוקמה בשנת 1881, על ידי האחים לבית הארווי, שהיו כבר הבעלים של שתי מזקקות גריין בגלאזגו. הם הקימו את המזקקה באיילה בכסף שירשו ושמה בא מהגאלית Bruthach a' Chladaich, שפירושו השיפוע היורד לחוף הים.

המזקקה לא התפתחה כזרוע משנית של חווה חקלאית, וככזו, תוכננה ונבנתה מלכתחילה במטרה לשמש כמזקקה. על כן, לא נמצא בה את הערבוב הטיפוסי של ריבוי בניינים שנבנו בתקופות שונות לצרכים שונים. למען האמת, כשנבנתה, בסוף שנות השמונים של המאה ה-19,הייתה ברוכלאדי שיא של מודרניות. אגב, בגלל הזנחה ארוכת שנים תחת הבעלות הקודמת (חברת אינוורגורדון שלימים מוזגה לתוך וואיט אנד מקאי, שבתורם פשוט סגרו את המזקקה), וחוסר בכספים בשנים המוקדמות של הבעלים שהחזירו את המזקקה לחיים לאחר שקנו אותה בשנת 2000 (קבוצה של משקיעים בראשותו של מארק רייניר מהמבקבק העצמאי Murray McDavid), הרבה מהציוד בברוכלאדי הוא הציוד הויקטוריאני המקורי, כמו המאש טאן נטול המכסה שהפך לתחנה אהובה בביקור במזקקה.

צילום: מייקל בן-דוד

צילום: מייקל בן-דוד

מארק רייניר שכר את ג'ים מקיואן, שניהל את באומור, לנהל את ברוכלאדי. לצד הוצאה של ביטויים רבים מאלפי החביות שהיו במזקקה, ניהל ג'ים תוכנית להעברת חביות באיכות נחותה, והיו רבים מהם מימיה של וואיט אנד מקאי,  לחביות איכותיות ורינייר, שהיה סוחר יין, הצליח להשיג חביות יין רבות. אלו היו שנים של מהדורות מוגבלות וחביות מרתקות, ואפשר לראות את שרידיה של התקופה בבקבוקי ה-Black Art של המזקקה. המזקק הנוכחי, אגב, אדם האנט, שהחליף את ג'ים מקיואן בשנת 2016, הוא מאמין גדול בחביות ברבן, ואנו צפויים להתכנסות משמעותית של ביטויי הליבה (והתכנסות של המזקקה לביטויי ליבה קבועים) בכיוון הזה.

כיום המזקקה היא חלק מתאגיד רמי קואנטרו, שרכשה את המזקקה בשנת 2012 תמורת 58 מליון ליש"ט, כך שכסף להשקעה איננו בעיה (כפי שניתן לראות מתנופת הבנייה של המחסנים שהייתה בשנים האחרונות), אך שימור הציוד המקורי של המזקקה הוא חלק מאישיותה, ולכן ההשקעות בציוד לא יכללו החלפה של הציוד הויקטוריאני בזמן הקרוב.

ברוכלאדי מייצרת שלושה סוגים של ויסקי, כל אחד מהם מעושן ברמה אחרת:

  • ברוכלאדי – לא מעושן. זהו התזקיק המסורתי של המזקקה, אשר מתחילת דרכה באיילה ייצרה ויסקי לא מעושן, מהווה כ-60% מסך הזיקוק במזקקה.
  • פורט שארלוט – ויסקי מעושן סביב רמת העישון המקובלת של המזקקות באיילה, באזור 40 חלקים למליון (ppm). הם מכנים את רמת העישון הזו heavily peated. פורט שארלוט מהווה סביב 30% מתוצרת המזקקה.
  • אוקטומור – ברוכלאדי ביקשו בסדרה זו לשבור את שיאי העישון, ואנחנו מדברים על רמות עישון שבין 309-167 חלקים למליון. סביב 10% מהתזקיק הוא אוקטומור.

נציין כי המזקקה גם מייצרת כמויות קטנות מאד ובלתי סדירות של וויסקי בשם לוכאינדאל – תזקיק יותר מעושן במעט מהפורט שארלוט. חביות של לוכאינדאל מתחילות לטפטף לשוק, אך אין עדיין בקבוקים רשמיים שלהם.

חוץ מהציוד הישן, והעובדה שכל הזיקוק נעשה ידנית, ללא מחשוב, ברוכלאדי גם מתסיסים תסיסה ארוכה בהרבה מהמקובל בתעשייה (בין 70 ל-105 שעות), מה שאחראי על התזקיק הפרחוני מאד של המזקקה. המזקקה מאמינה מאד ברעיון הטרואר (terrior, אדמה בצרפתית), שהוא מושג השאול מעולם היין שמדבר על הקשר שבין האדמה בה גדלה השעורה לבין הוויסקי, ולכן הם מקפידים שהשעורה תגיע כולה מסקוטלנד, ולפחות 30% מהאי איילה. לא מעט מהביטויים של המזקקה כוללים ציון של מקור השעורה, לעיתים עד לרמת החווה שבה היא גדלה. כמו כן, לפחות 5% מהשעורה מגיעה בגידול אורגני. ברוכלאדי גם עומדים להחזיר את ההלתתה העצמית, שנסגרה בשנת 1961, ככל הנראה בשנת 2021.

המלצות לטעימה

מחירי יוקרה

ברוכלאדי בלק ארט 5.1
2000 ₪ ומעלה

פינוק יקר

אוקטומור 7.1
עד

מחיר עממי

פורט שרלוט 10 (בדרך לחנויות)
עד 300

עובדות ומספרים

בעלות: רמי קואנטרו (Rémy Cointreau)
שנת ייסוד:1881
אזור:איילה
אתר אינטרנט: https://www.bruichladdich.com/
מרכז מבקרים:יש, פתוח כל השנה
כתובת:

Bruichladdich Distillery
Bruichladdich
Isle of Islay
Argyll
PA49 7UN
United Kingdom

יבואן בארץ:הכרם
כושר ייצור:1.5 מיליון ליטר בשנה
זמן התססה:75-80 שעות
מספר מיכלי התססה:6
מספר דודי זיקוק:4 (2 דודי שיכר, 2 דודי כהילים) + בטי המכוערת (דוד לומונד המשמש לזיקוק ג'ין)
צורת דודי הזיקוק:רחבים וישרים, ללא מנגנוני השבה
מקור המים:אן טוראן (An Toarn)
נפח דודי שיכר:17,500 ליטר
נפח דודי כהילים:12,500 ליטר
חוזק ניו מייק:68.5%
חוזק מילוי בחביות:68.5%
פרופיל מזקקה:ברוכלאדי - לא מעושן, פרחוני ובעל נטייה ללקטיות; פורט שארלוט - מעושן, פרחוני ומתוק, לרוב העישון מכסה את הלקטיות; אוקטומור - מעושן ברמות קיצוניות
ביקבוקי ליבה עם ציון גיל:ברוכלאדי - לאדי 8, לאדי 10 ובקבוקי וינטאז' של סוגי שעורה שונים ממקורות ייצור שונים. פורט שארלוט - בעבר הייתה סדרה שכונתה PC ולצדה פורט שארלוט מסוגי שעורה שונים, ב2018 נעשה מעבר מיתוגי עם פורט שארלוט 10 כבקבוק ליבה; אוקטומור - אין בקבוקי ליבה, יש שחרורים מוגבלים סדירים.
ביקבוקי ליבה ללא ציון גיל:
ביטויי ליבה לדיוטי פרי:
מכירות למבקבקים עצמאיים: בשנים לאחר שהמזקקה החליפה ידיים היו הרבה יחסית, כיום כמעט ולא.
שימוש בבלנדים:כל תוצרתה של ברוכלאדי מבוקבק כסינגל מאלט.
מייקל בן-דוד
כותב המאמר
PROFILE

חדש באתר

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply
X

אין מוצרים בעגלת הקניות.